Müracaatta Yapılacaklar

HASTA MÜRACAATINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

Hastanemizde Poliklinikler hafta içi her gün 09:00-16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

• SSK Hastaları: TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile başvurabilirler. Çalışanların (rapor verilmesi durumunda gerekeceğinden) beraberlerinde kurumlarından aldıkları vizite kağıtları ile birlikte gelmeleri menfaatlerinedir.
• Resmi Hastalar: Kimlik ve TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile başvurabilirler. Sağlık Karnesini de getirmeleri menfaatlerinedir.
• Emekli Sandığı Emekli Hastaları: TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile başvurabilirler.
• Bağ-Kurlu Hastalar: TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile başvurabilirler.
• Yeşil kartlı Hastalar: Sağlık Karnesi, TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile başvurabilirler. Yeşil kart süresi bitmemiş olmalıdır (karnenin vize tarihini kontrol ediniz). 
• Ücretli Hastalar: Muayene olacakları polikliniğe gitmeden önce muayene ücretlerini ödemelidirler. TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı ve muayene ücreti makbuzu ile başvurabilirler.
• Acil Hastalar: Doğrudan Acil Servise başvurabilirler. Hastalarımızı oradaki görevli personel yönlendirecektir.
Enjeksiyon Birimimizde 24 saat enjeksiyon hizmetleri verilmektedir. Enjeksiyon için Reçete zorunludur.
• Yurtdışı sigortalı Hastalar: İl Sağlık Müdürlüğünden aldıkları 6 ay geçerlilik kaşesini içeren belge ve TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı ile başvurabilirler.
 

NASIL MUAYENE OLURUM?

·         Hastanemizde Poliklinikler hafta içi her gün 09:00 – 16:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

·         Sağlık Bakanlığı (MHRS) Merkezi Hastane Randevu sisteminden telefon ile (182) veya Web üzerinden tıklayarak randevu alabilirsiniz. 

·         İlk defa hastanemize başvuruyorsanız 07:30 - 09:00 saatleri arasında muayene olacağınız polikliniğe başvurunuz.

·         Müracaatlar saat 09:00'a kadar tüm polikliniklere, 09:00'dan sonra ise Hasta Müracaat Birimi’ne yapılmaktadır. Acil Servis için ise tüm gün boyunca acil giriş kapısındaki müracaat birimimize başvurabilirsiniz.

·         Randevulu hastalarımızın randevu saatinden 10 dakika önce muayene olacakları poliklinik önününde hazır bulunmaları gerekmektedir. Ücretli randevulu hastaların randevu saatinden 20 dakika önce hasta müracaat birimine başvurmaları gerekmektedir.

·         Kayıt işlemlerini yaptıran hastalarımız, muayene sıra takiplerini poliklinik kapılarının üzerindeki LCD ekranlardan yapmaktadır.

·       Sosyal güvenceniz yoksa poliklinik müracaatı yaptıktan sonra, ücretini ödemek için önce vezneye daha sonra polikliniğe gidiniz. Muayene işlemiz bittikten sonra sizden tetkik istenmişse yada konsültasyon için başka bir polikliniğe gönderilecekseniz yine önce vezneye giderek ücretini yatırdıktan sonra ilgili yerde işleminizi yaptırabilirsiniz

·         Yabancı uyruklu hastalarımızın kimlik ya da pasaportla hasta müracaat birimine başvurması gerekmektedir. Suriyeli hastalar 1. Basamak Sağlık Kuruluşundan sevk alarak, İzmir iline kayıtlı kimlikleri ile hasta müracaat birimine başvurmaları gerekmektedir

·         Muayene sonrası istenilen tetkikleri yaptırmak için size verilen hasta yönlendirme formuna işaretlenen ilgili birimlere müracaat etmelisiniz.

·         USG, Endoskopi, Bilgisayarlı Tomografi, İVP (renkli film) için ilgili birimden bilgi ve randevu almalısınız. 
Muayene sonunda reçete yazıldı ise e-reçete numaranızı almayı unutmayınız.
Sorularınızı ve Sorunlarınızı Halkla İlişkiler Bölümüne danışabilirsiniz.

 
© 2016 Toros Devlet Hastanesi Hastanesi. Tüm Hakları Saklıdır.