T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Toros Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Toros Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitesi

Güncelleme Tarihi: 28/05/2021

Mersin Toros Devlet Hastanesi bünyesinde Mezitli Semt Polikliniğimizde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitemiz açılmıştır. Ünitemizde Dr. Seher TÜRK tarafından Ozon tedavisi ve Mezoterapi uygulamaları yapılmaktadır.

 Üç atomlu oksijen molekülünden oluşan ozon gazı kişinin kendi kanı ile birleşip bir çok kimyasal tepkime sonucunda bağışıklık sisteminin doğal bir şekilde güçlenmesini sağlıyor. Böylece vücut kendi savunma sistemini kendisi arttırıyor. Bu sayede tüm organ ve sistemlerimizin çok daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlıyor.Bir çok hastalıkta kökten çözüme ulaşmamızı sağlıyor.

 Ozon tedavisi bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, fibromiyalji, akut ve kronik ağrılar, bağırsak rahatsızlıkları, yara tedavisi, romatizmal hastalıklar, viral hastalıklar, yüksek tansiyon ve diyabetin kontrolünde etkili tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.Hekimimiz tarafından hasta bütüncül olarak değerlendirilerek tedavisi düzenlenmekte , her seans öncesi hastanın durumu değerlendirilmektedir. Ozon tedavisi uygun malzeme ve uygun yöntem kullanıldığı takdirde yan etkisi yok denecek kadar az olan bir tedavi yöntemidir.

 Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Bu şekilde o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir.

Randevu sistemi; Hastanın şikayetine göre Ozon Tedavisi haftanın 2 günü 8 ila 10 seans, Mezoterapi de hastanın ihtiyacına göre 3 ila 6 seans, Hasta poliklinikte muayene olduktan sonra randevu oluşturulacaktır. Doğrudan polikliniğe başvurulacaktır.