Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp
12 Ağustos 2022

   WhatsApp Image 2022-08-03 at 10.18.07.jpeg

GETAT Sunum.pptx
Mersin Toros Devlet Hastanesi bünyesinde Mezitli Semt Polikliniğimizde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Ünitemiz hizmet vermektedir. Ünitemizde Dr. Seher TÜRK ERİKCİ tarafından Ozon tedavisi ve Mezoterapi uygulamaları yapılmaktadır. Hekimimiz tarafından hasta bütüncül olarak değerlendirilerek tedavisi ve beslenmesi düzenlenmektedir.

Ozon Tedavisi Nedir ?

   Belirli bir miktarda oksijen (O2) ve ozon(O3) / (tıbbi ozon gazı) karışımının vücut boşluklarına ya da dolaşım sistemine uygulanmasıdır. Ozon tedavisi tamamlayıcı bir tıp yöntemidir. Hastalığınızın primer tedavisi kesilmeden devam edilmelidir.

   Üç atomlu oksijen molekülünden oluşan ozon gazı kişinin kendi kanı ile birleşip bir çok kimyasal tepkime sonucunda bağışıklık sisteminin doğal bir şekilde güçlenmesini sağlıyor. Böylece vücut kendi savunma sistemini kendisi arttırıyor. Bu sayede tüm organ ve sistemlerimizin çok daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bir çok hastalıkta kökten çözüme ulaşmamızı sağlıyor.

   Ozon tedavisi bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, migren, fibromiyalji, akut ve kronik ağrılar, bağırsak rahatsızlıkları, diyabetik yaralar ve  yara tedavisi, romatizmal hastalıklar, viral hastalıklar, yüksek tansiyon ve diyabetin kontrolünde etkili tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi uygun malzeme ve uygun yöntem kullanıldığı takdirde yan etkisi yok denecek kadar az olan bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi nedir?

   Mezoterapi farklı amaçlara yönelik hazırlanmış özel ilaç karışımlarının derinin orta tabakasına, özel iğne uçları kullanılarak uygulanan özel bir enjeksiyon yöntemidir.

   Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

   Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Bu şekilde o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir.

   Randevu ve detaylı bilgi için: 0505 177 21 81 ya da
(0324)357 45 50 -  124 (dahili ) telefon numaralarından mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.