Yoğun Bakım
01 Şubat 2022

YOĞUN BAKIM ZİRAYET SAATLERİ VE KURALLARI

Sayın Ziyaretçilerimiz,

                Sizin de bildiğiniz gibi  “Yoğun Bakım Ünitesi ” de yatan hastaların özel bakıma ihtiyaçları vardır. Hastalarımızı korumak esas olarak bizim görevimizdir. Bu görevi gerçekleştirirken en büyük yardımcılarımız ise sizlersiniz. Doğaldır ki ne sizler ne bizler hastalarımızı sağlığı bozacak bir faktörün oluşmasını istemeyiz. Bunun için sizlerin de bizlerle işbirliği içinde olmanızı ister ve almış olduğumuz önlemlerle titizlikle uymanızı bekleriz.

  • Hastalarınız hakkında bilgilendirme hafta içi 11:00 - 11:30 saatleri arasında hekim tarafından yapılmaktadır.
  • Hasta ziyaretlerinizi her gün saat hafta içi 11:00 - 11:30 saatleri arasında (yoğun bakım ünitesi koşulları uygun olması durumunda ) gerçekleştirebilirsiniz.
  • Genel Yoğun Bakım Ünitesi Telefon No:1484

 

Ziyaretçi Kuralları

  • Yoğun Bakım Üniteleri sizlerin de bildiği gibi, özel bakım gerektiren hastaların yattığı bölümdür. Ziyaretçi sayısının ve süresinin kısıtlanması hastalarımızın iyiliği için çok önemlidir. Her hastanın bir yakını ziyarete alınacaktır.          Ziyaret süresi 5 dakika ile 10 dakika arasındadır.
  • Hastalık yapan mikropların en çok ellerimiz yoluyla geçtiği tüm dünyada kabul edilen bir gerekçedir. Bu nedenle yoğun bakım ünitesine giriş ve çıkışlarda ellerimizi mutlaka yıkamalı ve sağlık çalışanlarının gösterdiği şekilde el dezenfektanları kullanarak ellerimizi dezenfekte etmeliyiz.
  • İzolasyona aldığımız hastalarımız da siz ziyaretçilerimizi ve diğer yatan hastalarımızı korumak adına sağlık personelimiz sizden izolasyon önlemleri çerçevesinde bazı koruyucu malzemeleri giymemiz ve hastayla temas etmemenizi isteyebilir, bu durumda sağlık çalışanımıza uyum göstermenizi rica ederiz.

Sağlık çalışanları, sizlerden bu kurallara uymanızı istediğinde hassasiyet göstermenizi önemle rica eder, ilgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz.