Toros Devlet Hastanesi ve Toros Üniversitesi arasında "Toros'lardan Gelen Sağlık Tv Programı" işbirliği protokolü imzalandı.
08 Haziran 2021

        Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıoz ve Toros Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Güntekin Çalışkan'ın katılımıyla Toros Devlet Hastanesi ve Toros Üniversitesi arasında "Toros'lardan Gelen Sağlık Tv Programı " işbirliği protokolü imzalandı. 

 • Vatandaşlarımıza sağlık davranışı kazandırmak, 
 • Toplum da sık görülen hastalıklar hakkında bilgi vermek,
 • Halkımızın sağlık okur-yazarlığına katkı sağlamak, 
 • Sağlıkta şiddetin önlenmesine yardımcı olmak,
 • Toros Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin eğitimine katkı sunmak amacıyla; 

  Hastanemiz Başhekim yardımcısı Dr. Ruhsar Uçar moderatörlüğünde Toros Üniversitesi stüdyolarında çekimi yapılacak programda Toros üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri ve Toros Devlet Hastanesi Uzman Hekimleri Sağlıkla ilgili konu başlıklarını konuşacaklar. 
     Toros Üniversitesi Genel Sekreteri Sayın Reşit Aşkın ve süreci en başından beri destekleyen Toros Üniversitesi Kentleşme ve Yerel Yönetimler Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr Ahmet Özer'in katılımıyla gerçekleşen imza töreni Türkiye'de Üniversite- Kamu Hastanesi arasında Sağlık Tv Programı iş birliği açısından  ilk olma özelliği taşımaktadır. 
     Mersin İl Sağlık Müdürlüğü ve Mersin Valiliği izni ile gerçekleştirilecek programların Mersin'imize hayırlı olmasını dileriz.

     Toros Devlet Hastanesi Başhekimliği
  WhatsApp Image 2021-06-03 at 15.58.30.jpeg